W zabiegu tym dążymy do zwiększenia objętości tkanek w miejscu podania preparatu. Do zabiegu stosujemy już nie tylko kwas hialuronowy tzw. Wypełniacz. Coraz częściej sięgam po stymulatory tkankowe. Chcę pobudzić tworzenie własnej tkanki, aby uzyskać naturalne efekty bez obciążenia tkanek. Efekt końcowy będzie determinował rodzaj użytej substancji, technika podania. Moim celem jest uzyskanie przy maksymalnej ochronie naturalnych struktur twarzy.
Kwas hialuronowy jest bezbarwną, lepką cieczą i naturalnym składnikiem skóry, kości, chrząstek oraz tkanki łącznej. Jego najważniejszą właściwością jest zdolność do wiązania wody. Wtedy skóra jest nawilżona, elastyczna i jędrna.
Niestety zawartość kwasu hialuronowego z wiekiem maleje, a skóra traci wilgotność i staje się mniej elastyczna, co prowadzi do powstania widocznych linii i zmarszczek.
Obszar zabiegowy
- Twarz
- Broda
- Policzek
- Żuchwa
Zalety zabiegu wolumetrii twarzy
Dzięki zastosowaniu wypełniaczy z kwasem hialuronowym możemy osiągnąć następujące cele terapeutyczne:
- zwiększyć objętość mającą rekompensować zanikową utratę objętości podpowięziowej tkanki tłuszczowej
- remodelować kontury twarzy
- zmobilizować tkanki
- nawilżyć i zrewitalizować skórę
- przywrócić naprężenie więzadeł
- zregenerować i nasycić tkanki docelowo płynami
- uruchomić neokolagenozę i syntezę neoelastyny
Każdy zabieg poprzedza dokładny wywiad i omówienie celu terapii. Po zabiegu możemy spokojnie powrócić do codziennych czynności.
Czas zabiegu
30-45 min
Cennik wolumetria twarzy
Wypełniacze/Wolumetria twarzy | |
---|---|
Modelowanie brody/wypełnianie bruzd nosowo-wargowych/linii marionetki/wolumetria Revolax / Stylage |
900/1ml 1600/2ml 2200/3ml |
LENISNA | 1900 zł |
Galeria wolumetrii twarzy
Wolumetria brody
Wolumetria brody i policzków
Wolumetria brody
Wolumetria żuchwy
Wolumetria brody
Wolumetria brody
Wolumetria policzków
FAQ
To wszystko zależy od anatomii twarzy, jeśli buzia jest mocno okrągła, dodanie dodatkowej objętości może znacznie ją poszerzyć. Z kolei jeśli jesteś młodą osobą nie ingerowałam bym zbytnio, gdyż z wiekiem i tak tracimy tkankę tłuszczową w tej okolicy.
Jak najbardziej warto wtedy wypełnić delikatnie tkanki w tych okolicach, czasem warto też rozważyć delikatną podaż w okolicy policzków jeśli bruzda jest mocno zaznaczona. Zbyt długie zwlekanie może pogłębić ten problem.
Wypełniacze mogą zapewniać bezpieczną i trwałą korekcję estetyczną przez okres co najmniej 6 do 12 miesięcy. Czynniki takie, jak wiek i styl życia mogą wpływać na utrzymywanie się efektów preparatów zawierających kwas hialuronowy.
Tak, za pomocą kwasu dodamy objętości w tej okolicy modyfikując kształt brody na ten pożądany.
Jeśli mamy ubytek tkanki w okolicach policzków, ale z kolei nie utraciły one zbytnio sprężystości to dobry wybór, natomiast jeśli skóra jest znacznie w gorszej kondycji zalecam sięgnięcie po kwas polimlekowy.
W zasadzie to od razu, jednakże należy wziąć pod uwagę, że tuż po zabiegu mamy delikatny obrzęk tkanki i preparat musi się ułożyć, mogę powiedzieć że ok 7 dnia jest widoczny efekt finalny.
Wypełniacze to preparaty na bazie kwasu hialuronowego usieciowanego.
Do tygodnia unikamy sauny, ekspozycji słonecznej, alkoholu, 2 doby śpimy na wznak, dodatkowo pijemy min 2 litry wody dziennie.
Tak, zapraszam na konsultację, umówimy plan działania.
W tym wypadku lepszym rozwiązaniem może okazać się podanie kwasu polimlekowego a później wzmocnienie efektu
Q&A kwasu polimlekowego
Jest odczuwalny, aby zmniejszyć odczucia dodajemy do preparatu lidokainę. Do 3 dni po zabieg jest tkliwość i obrzęk tkanki, później to ustępuje. W dniu zabiegu obrzęk jest widoczny, na drugi dzień znacznie ustępuje.
Do 7 dni unikamy solarium, ekspozycji słonecznej, sauny, alkoholu. Można wykonać 3 razy dziennie masaż po 5 min.
Najlepszy efekt jest ok 3 miesięcy od zabiegu, dla wzmocnienia efektu i wydłużenia jego trwałości zalecamy wykonać serię 2-3 zabiegów co 3 miesiące. Pamiętaj jednak że to silny zabieg więc na wizycie pomogę Ci ustalić ile sesji potrzebujesz może okazać się że jedna sesja w zupełności Ci wystarczy.
Dla bardziej wymagających skór, dla osób co najmniej 30+
Tak, gdyż ma zadanie uzupełnić ubytki tkankowe tak jak wypełniacz. Jego plusem że to przez stymulację skóry do przebudowy uzupełnia tkanki. Wypełniacz tylko wypełnia tkanki, więc nie spowalnia znacznie procesu starzenia się skóry, jak to jest w przypadku kwasu polimlekowego wolumetrią.